Zabójstwo syna – ciosy siekierą w głowę

źródło: KWP w Lublinie

Do zabójstwa doszło w drugi dzień świąt. Dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie gminy Krasnystaw, zostało znalezione ciało 53-letniego mężczyzny.

W minioną sobotę, 26.12.br., po godzinie 16-tej dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie gminy Krasnystaw, znaleziono ciało 53-letniego mężczyzny. O fakcie tym powiadomił dyspozytor pogotowia. Na miejsce zostali skierowani policjanci wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu medycyny sądowej. Wstępne ustalenia wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa. Mężczyzna miał rany cięte głowy. Będący na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni wpierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W sprawę zostali także zaangażowani eksperci z laboratorium kryminalistyki oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Czynności na miejscu zdarzenia trwały przez trzy dni. Sprawdzano osoby, które miały ostatnio kontakt z ofiarą.

Pracujący przy sprawie śledczy ustalili, że zabójstwa 53-latka dopuścił się najprawdopodobniej jego ojciec. Mężczyźni mieszkali w jednym domu. 82-latek zabił swojego syna zadając mu co najmniej pięć ciosów siekierą w głowę. Po dokonaniu zbrodni ukrył narzędzie w schowku wykonanym w podłodze obory.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności pojawiło się wiele przesłanek świadczących o tym, że w porozumieniu ze sprawcą działał również brat ofiary. Przesłanki te są aktualnie weryfikowane przez śledczych. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.

źródło: KWP w Lublinie

Facebook