Nożownik zaatakował pracownika ochrony

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny podejrzanego o ugodzenie nożem pracownika ochrony na jednej ze stacji paliw.

Podejrzany, to 31 – letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Do zdarzenia doszło 14 stycznia 2016 r. około godz. 18.00, na stacji paliw przy ul. Karkonoskiej. Pracownicy ochrony zostali wezwani przez obsługę stacji w związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny, próbowali z mężczyzną porozmawiać i go uspokoić. W pewnym momencie wywiązała się między nimi szarpanina, podczas której mężczyzna ugodził nożem w brzuch jednego z nich.

Nożownik widząc zbliżający się patrol zaczął uciekać, po krótkim pościgu został zatrzymany. Podczas obezwładniania podejrzanego funkcjonariusze odebrali zatrzymanemu nóż. Mężczyzna po zatrzymaniu był nadal bardzo agresywny. Wezwane na miejsce pogotowie udzieliło pomocy poszkodowanemu 25 – letniemu pracownikowi ochrony, a następnie przewiozło go do szpitala.

Zatrzymany nożownik usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania naruszenie czynności narządów ciała. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook