18-latka z zarzutem zabójstwa

źródło: KWP w Radomiu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Garwolinie i z KWP zs. w Radomiu, w ramach śledztwa Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, ustalili i zatrzymali podejrzaną o zabójstwo 62-letniego mężczyzny.

Sprawa dla policjantów miała początek 5 lutego br. w godzinach popołudniowych. Wówczas funkcjonariusze z Garwolina dostali zgłoszenie, że w okolicy miejscowości Podebłocie kierujący autem potrącił sarnę. Na miejscu zdarzenia w przydrożnym rowie odnaleziono nie tylko truchło sarny, ale także ciało mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi. Mężczyzna już nie żył. Niezwłocznie wszczęto czynności pod kątem zabójstwa. Śledczy skrupulatnie zabezpieczyli ślady na miejscu znalezienia ciała 62-latka oraz rozpoczęli ustalenia operacyjne.

W sobotę (6.02) Policjanci zatrzymali 18-latkę z terenu powiatu garwolińskiego. Do zatrzymania doszło w Radomiu, dokąd dziewczyna zdążyła się przemieścić.

Zabezpieczone ślady i zgromadzony materiał dowodowy dały prokuraturze podstawę do przedstawienia nastolatce zarzutu zabójstwa 62-latka. Policjanci odnaleźli wyrzucone przez podejrzaną przy trasie dojazdu do Radomia zakrwawione ubrania oraz nóż, którym najprawdopodobniej miały zostać zadane śmiertelne rany. Przedmioty te zostały skierowane do specjalistycznych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Do sprawy zatrzymano także inne osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Aktualnie mają one status świadka. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie prowadzi śledztwo, w ramach którego wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tej sprawy.

źródło: KWP w Radomiu

Facebook