Jedynka z Lublina zatrzymany we Francji

Bogumił K. podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym został zatrzymany został we Francji. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania i listem gończym. 37-latek trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców.

Od dłuższego czasu policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ściśle współpracowali z Interpolem oraz Europejską Siecią Zespołów Poszukiwań Celowych przekazując informacje i ustalenia, dotyczące ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości Bogumiła K. Mężczyzna uznany był za jednego z najgroźniejszych lubelskich poszukiwanych.

Na podstawie ustaleń lubelskich policjantów, mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez francuskich mundurowych w Merignac, niedaleko Bordeaux. Posługiwał się dokumentami wystawionymi na dane innej osoby. W akcji uczestniczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej oraz funkcjonariusze z Krajowej Brygady ds. poszukiwań. Po wszelkich niezbędnych weryfikacjach i sprawdzeniach, rozpoczęto procedurę ekstradycyjną.

 

źródło: KWP w Lublinie

źródło: KWP w Lublinie

 

Pomimo upływu lat sprawa poszukiwawcza była priorytetowa dla lubelskich policjantów, którzy wiedzieli, że mężczyzna przebywa poza granicami kraju, posługując się innymi danymi osobowymi.

Bogumił K. trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców, osób podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy. Lista została opublikowana na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Europejską Sieć Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST).

Mężczyzna podejrzany jest o pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym, których miał dopuścić się przed laty.

Do pierwszego z przestępstw doszło pod koniec września 2004 r. Bogumił K. był podejrzany o pobicie 23-letniego kuzyna. Skutki tego zdarzenia okazały się tragiczne, ofiara zmarła po 11 dniach od pobicia. W październiku 2014 roku w jednym z mieszkań w Lublinie przy ul. Lipowej doszło do pobicia i zbiorowego gwałtu na 22-letniej kobiecie. Według ustaleń śledczych w zdarzeniu uczestniczył także właściciel mieszkania, czyli Bogumił K. Podejrzanego nie udało się wówczas zatrzymać.

 

źródło: KWP w Lublinie

Facebook