Dla kogo pobiegły Galopujące Ślimaki?

źródło: Policja Śląska, fot. Beata Firla i Damian Giżyński

Około tysiąca osób wzięło udział w czwartej odsłonie charytatywnego Biegu Fair Play Getin Noble Bank. Celem przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego dziecka. Wśród licznie startujących miłośników biegania nie zabrakło policjantów, którzy wystąpili w barwach amatorskiej grupy o nazwie Galopujące Ślimaki.

Co o nich wiadomo? Grupa „Galopujące Ślimaki” powstała z myślą o integracji sympatyków biegania. W gronie kilkunastu osób, które wchodzą w jej skład, są między innymi policjanci z Jastrzębia-Zdroju oraz Cieszyna. Wspólna pasja, ale i chęć niesienia pomocy choremu Dawidowi spowodowała, że w minioną sobotę w charytatywnym biegu wzięło udział aż dwunastu reprezentantów grupy. Wśród ośmiu stróżów prawa, siedmiu służy na co dzień w jastrzębskiej komendzie. W tegorocznej edycji biegu udział wziął także szef cieszyńskich stróżów prawa, mł. insp. Jacek Bąk. Każdy, kto w czasie 50 minut ukończył 5-kilometrową trasę, biegnącą przez katowicką Dolinę Trzech Stawów, przyczynił się do przekazania pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego dziecka.
W kategorii open, w pierwszej setce najlepszych zawodników, na 11 miejscu uplasował się reprezentant Galopujących Ślimaków – Damian Giżyński, który dobiegł na metę w czasie 18 minut i 19 sekund oraz Rafał Pończocha, który z czasem 21:32 zajął 94 miejsce. Wśród policjantów najlepsi okazali się: Marcin Lorenz, który uplasował się na miejscu 53, z czasem 20 minut i 24 sekund, Arkadiusz Panfil (miejsce 77, czas 21:12) oraz Magdalena Szust (miejsce 95, czas 21:33).

Skład Galopujących Ślimaków: mł. insp. Jacek Bąk, podinsp. Marcin Bębenek, nadkom. Mariusz Lepczyński, st. asp. Arkadiusz Panfil, st. asp. Sylwester Pająk, st. asp. Marcin Lorenz, mł. asp. Łukasz Musiał oraz sierż. szt. Magdalena Szust.

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy bieg, w którym wzięli udział policjanci reprezentujący grupę Galopujących Ślimaków. Kilkoro z nich w minionym miesiącu ukończyło w Krakowie liczącą ponad 42 kilometry trasę, zyskując tym samym tytuł maratończyka. Co więcej, we wrześniu zmagania policjantów, jak i pozostałych członków grupy będzie można śledzić podczas kolejnej edycji Jastrzębskiej Dziesiątki.