Poszukiwania podejrzanego o zabójstwo

źródło:Policja Śląska

W sobotę w godzinach wieczornych na nieużytkach w centrum miasta ujawniono zwłoki mężczyzny, które były całkowicie zakopane. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i biegłego. Policjanci ustalili tożsamość denata. Był nim 28-letni mieszkaniec Siemianowic. Podejrzenia o dokonanie tego zabójstwa padły na 55-letniego znajomego ofiary.

Zwłoki mężczyzny nosiły na głowie ślady wskazujące na udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokurator zabezpieczył ciało, aby wykonać sekcję, która pozwoli ujawnić i zabezpieczyć bardziej szczegółowe ślady i dowody przestępstwa. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że doszło do zabójstwa. Policjanci ukierunkowali podejrzenia popełnienia tej zbrodni na 55-letniego mieszkańca Siemianowic, który jeszcze tego samego dnia opuścił miejsce swojego zamieszkania i się ukrywa. Mundurowi rozpoczęli jego poszukiwania. Wizerunek mężczyzny oraz istotne informacje zostały przekazane do wszystkich jednostek Policji w kraju. Każdego dnia stróże prawa prowadzą czynności operacyjne i procesowe, które mają dać odpowiedź na pytanie, dlaczego doszło do zbrodni i doprowadzić do zatrzymania 55-latka. Wersji przyjmowanych przez śledczych jest kilka. Prokuratura wszczęła śledztwo, wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów podejrzanemu. Mundurowi zwrócili się także z wnioskiem o wyrażenie zgody na publikację danych osobowych i wizerunku podejrzewanego o zabójstwo. Gdy otrzymają taką zgodę, natychmiast pojawi się fotokomunikat o podejrzanym. Mężczyzna jest niebezpieczny i może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie. 55-latek był już wcześniej notowany za poważne przestępstwa i odbywał kary więzienia. Dzisiaj do poszukiwań groźnego przestępcy dołączyli się policjanci z komendy wojewódzkiej, katowickiego oddziału prewencji oraz strażacy. Mundurowi szczegółowo przeszukiwali wytypowane miejsca, w których mógł ukryć się podejrzany. Do działań zaangażowano 5 psów tropiących i wykorzystano drona. Na chwilę obecną podejrzany o zabójstwo nadal przebywa na wolności.

W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej zabójstwa czy miejsca ukrywania się podejrzanego, prosimy o kontakt z siemianowickim dyżurnym pod numerem telefonu 35 96 255 lub 35 96 201 bądź z najbliższą jednostką Policji. Każda informacja będzie szczegółowo sprawdzana.

 

źródło:Policja Śląska

Facebook