Najnowsze

Agresja za kółkiem

źródło: KWP w Bydgoszczy

Pracownicy straży miejskiej obsługujący miejski monitoring zarejestrowali kierowcę vw golfa, który usiłował potrącić mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w czwartek (17.12.2015) po godzinie 2:00 w nocy. Wówczas obsługa miejskiego monitoringu zauważyła w pobliżu Ronda Bernardyńskiego sprzeczkę pomiędzy dwoma mężczyznami. W pewnym momencie nadjechał vw golf, którego kierowca usiłował potrącić jednego z nich. Mężczyzna uciekając chodnikiem, a następnie przebiegając przez jezdnię, uniknął potrącenia. Informacja z monitoringu natychmiast trafiła do dyżurnego policji, który poinformował patrole o zaistniałym zdarzeniu. Mundurowi wylegitymowali kierowcę golfa oraz pasażerów. Jak się okazało, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a agresywne zachowanie na drodze tłumaczył chęcią udzielenia pomocy zwaśnionym. Mężczyzna był trzeźwy.

 

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zapisu z monitoringu wyliczyli 20-latkowi osiem wykroczeń w ruchu drogowym: kierowanie pojazdem bez uprawnień, jazdę po chodniku i po powierzchni wyłączonej, przekroczenie linii ciągłej pojedynczej, zakaz zatrzymywania, zatrzymanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, nie sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, a także poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Kryminalni przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie – narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

źródło: KWP w Bydgoszczy

Facebook