Najnowsze

Areszt dla podejrzanych o pedofilię

źródło: CBS

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilskim.

 

To kolejna w ostatnim czasie realizacja sprawy przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzona w środowisko pedofilów działających w Internecie. W wyniku podjętych działań rozpracowano grupy mężczyzn, którzy za pośrednictwem tzw. darknetu wymieniali się plikami zawierającymi treści o charakterze pedofilskim.

Do tego celu sprawcy wykorzystywali specjalnie dedykowane kanały przesyłu danych, a także pocztę elektroniczną oraz komunikatory internetowe.

10 grudnia br. rano policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województw: wielkopolskiego, śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Zatrzymano siedmiu wcześniej ustalonych mężczyzn w wieku od 20 do 46 lat. W wyniku przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, pendrivy, dyski przenośne oraz płyty CD i DVD, które zawierały treści pedofilskie. Zabezpieczony sprzęt został przekazany biegłemu, który określi dokładną liczbę plików z zakazanymi treściami.

W związku ze sprawą zgromadzono materiał dowodowy, z którego wynika, że zatrzymani mężczyźni trudnili się nie tylko wymianą plików pedofilskich. Za pośrednictwem komunikatorów internetowych sprawcy nawiązywali znajomość z małoletnimi dziećmi, które następnie były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym.

Śledczy ustalili tożsamość kilkudziesięciu pokrzywdzonych małoletnich – to chłopcy i dziewczynki w wieku do 14 lat. Funkcjonariusze podejrzewają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Wiadomo, że niektórzy z podejrzanych działali w ten sposób nawet od kilku lat.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw pedofilskich, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto w Poznaniu zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

 

 

źródło: KWP Poznań, CBŚP Poznań

Facebook