Najnowsze

Ćwiczenia Policji Konnej

źródło: KWP w Łodzi

15 grudnia 2015 roku na ulicy Pienistej w Łodzi odbyły się  ćwiczenia Zespołu Konnego Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Policyjne konie wykorzystywane są do działań podczas zabezpieczania imprez masowych, stąd ważne jest, by potrafiły współpracować z policjantami z OPP. To również istotny trening dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień nie współpracują z tymi wyjątkowymi zwierzętami.

źródło: KWP w Łodzi

źródło: KWP w Łodzi

Ćwiczenia organizowane są raz na kwartał. Przygotowują one konie do atestacji, czyli egzaminu, który potwierdza przydatność zwierzęcia do służby w policji.

źródło: KWP w Łodzi

źródło: KWP w Łodzi

Koń policyjny to zwierzę, które powinno charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas ćwiczeń konie musiały udowodnić, że posiadają umiejętności jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach, że nie obawiają się petard, dymów, czy biegnącej w ich kierunku dużej grupy osób. Niekorzystna aura i padający deszcze dodatkowo utrudniały wykonywanie zadań podczas ćwiczeń. Mimo to wszystkie rumaki poradziły sobie znakomicie potwierdzając wysoki poziom wyszkolenia. W zajęciach brały udział również konie z łódzkiej Straży Miejskiej.

źródło: KWP w Łodzi

Facebook