6 rano, czyli akcja CBŚP

źródło: CBŚP

Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób powiązanych z ruchem neonazistowskim i środowiskiem pseudokibiców Jagiellonii Białystok.

Kolejne 5 osób, powiązanych z subkulturą „skinhead” oraz środowiskiem pseudokibiców Jagiellonii Białystok zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Akcję zatrzymania przeprowadzono 12 stycznia o godzinie 6 rano. Jest to efekt systematycznej i konsekwentnej pracy policjantów i prokuratorów rozpracowujących zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Podlasia. 

 

 

Zatrzymanym przedstawiono w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty popełnienia przestępstw związanych z posiadaniem i sprzedażą narkotyków oraz zarzuty dotyczące podpalenia w 2011 roku samochodu. Według ustaleń śledczych ten czyn miał podłoże rasistowskie.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczenia kraju.

 

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

Do chwili obecnej w prowadzonym śledztwie 64 osobom przedstawiono 212 zarzutów, z czego aż 53 dotyczyły działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec 27 zatrzymanych zastosowano tymczasowe aresztowanie.

Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku.

źródło: CBŚP

Facebook