Jest moc, jest głupota i 221 punktów karnych

źródło: Policja

Ponad 200 punktów karnych przypisano do ewidencji kierującemu 24-letniemu motocykliście z Lędzin, który w ciągu zaledwie czterech dni popełnił 46 wykroczeń drogowych.

Do kolizji drogowej, którą spowodował 23-letni motocyklista z Lędzin doszło 28 lipca 2015 roku. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli wówczas i zabezpieczyli kamerę, którą lędzinianin nagrywał motocyklowe „przejażdżki” ulicami powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Po oględzinach zabezpieczonych nagrań okazało się, że w pirackich przejażdżkach uczestniczyło dwóch motocyklistów.

 

 

Analiza filmów pozwoliła na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom. Do sądu trafi kolejny wniosek o ukaranie w tej sprawie, przed wymiarem sprawiedliwości stanie tym razem 24-letni mieszkaniec Lędzin. Policjanci przedstawili temu mężczyźnie 46 zarzutów dotyczących wykroczeń drogowych, które popełnił w ciągu zaledwie czterech dni.

Za co odpowie 24-latek? Między innymi za wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do znaku STOP, jazdę pasem jezdni przeznaczonym dla przeciwnego kierunku ruchu, przejazd na czerwonym świetle i szereg innych. Ponadto odpowie też za to, że będąc świadkiem kolizji z udziałem swojego kolegi nie udzielił pomocy uczestniczącym w zdarzeniu kierowcom i oddalił się z tego miejsca.

W wyniku popełnionych wykroczeń do kartoteki motocyklisty przypisano aż 221 punktów karnych.

O dalszym losie tego kierowcy zadecyduje sąd.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook