Stracił prawo jazdy za ….

źródło: KMP Suwałki

Suwalscy mundurowi namierzyli kierującego VW Passatem, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Tym samym w myśl obowiązujących przepisów, kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Niemiło zaskoczony był widokiem stróżów prawa kierowca VW Passata, którego wczoraj około 9.00 zatrzymali do kontroli. 40-letni mężczyzna nie dostosował obowiązującej prędkości jazdy samochodem, a co gorsza znacząco ją przekroczył. W Suwałkach na ul. Sikorskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h.  Skutkiem przekroczenia prędkości o 60 km/h było zatrzymanie mu przez policjantów prawa jazdy.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

źródło: KMP Suwałki

Facebook