Policjant w przedszkolu

źródło: Policja

W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych wykładowcy słupskiej Szkoły Policji przekazują swoją wiedzę najmłodszym.

Spotkania rozpoczynają się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Policjanci omawiają zasady ruchu pieszych i pojazdów, dzieciaki dowiadują się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w fotelikach lub siedzieć na specjalnych siedziskach.

W trakcie zajęć wykładowcy wskazują dzieciom, jak mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu, a ktoś puka do drzwi mieszkania. Dzieciaki, na podstawie opowiadanych historyjek, przekonują się też, że nie wolno zgadzać się na propozycje nieznajomych dorosłych, którzy mówią, że pokażą dziecku różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że pójdą z nimi w określone miejsce.

Po takich spotkaniach dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, ze to właśnie one wskazują dorosłym jak należy podchodzić do wybranych zagadnień związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.
Dodatkową korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Dziecko widząc na ulicy policjanta nie będzie wahało się aby podbiec do niego i poprosić o pomoc jeśli wystąpi taka potrzeba.

 

źródło: Policja

Facebook