Bombowi konstruktorzy

źródło: CBŚP

Policjanci z CBŚP z Wrocławia i Warszawy we współpracy z lokalnymi jednostkami policji powiązali sprawy wybuchów, do których doszło 18 lutego i 15 marca na jednym z osiedli w Gryfowie Śląskim.

Policjanci dotarli do sprawców podłożenia ładunków wybuchowych pod samochodami. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 32 do 46, którzy w warsztacie na jednej z posesji eksperymentowali z ładunkami. Mężczyźni konstruowali bomby i wypróbowywali ich działanie. Ich celem były między innymi dwa samochody, zaparkowane na jednym z osiedli.

 

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

W warsztacie zabezpieczono mieszaniny pirotechniczne i elementy konstrukcyjne do budowy bomb, amunicję do broni palnej oraz metaamfetaminę. Jak ustaleń policji, mężczyźni udoskonalali swoje urządzenia wybuchowe w celu wzmocnienia efektów i zasięgu rażenia.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

Zatrzymani przyznali się do konstruowania ładunków pirotechnicznych. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze w Lwówku Śląskim zarzuty posiadania materiałów pirotechnicznych, konstruowania ładunków wybuchowych, posiadania amunicji i narkotyków.

źródło: CBŚP

Facebook