Greckie hotspoty

źródło: KGSG

W marcu w działaniach koordynowanych przez Agencję Frontex w Grecji uczestniczyło 34 funkcjonariuszy ze wszystkich Oddziałów Straży Granicznej.

Działania prowadzone są w ramach koncepcji hotspotów na greckich wyspach Samos, Chios i Lesbos. 25 funkcjonariuszy SG wraz z funkcjonariuszami służb granicznych innych państw członkowskich UE pomagało służbom greckim w rejestracji i daktyloskopowaniu imigrantów, którzy przedostali się do Grecji przez Morze Śródziemne. Ponadto 7 funkcjonariuszy prowadziło działania screenerskie, mające na celu pozyskanie informacji o państwach pochodzenia imigrantów, zaś 2 funkcjonariuszy patrolowało wybrzeże wyspy.

źródło: KGSG

źródło: KGSG

 

Straż Graniczna wspiera działania prowadzone w greckich hotspotach. W dniach 27 i 29 marca rozpoczęły się kolejne misje z udziałem 30 funkcjonariuszy SG. Na wyspie Chios działania związane z rejestracją i daktyloskopowaniem imigrantów wykonuje 4 funkcjonariuszy SG, na wyspie Samos i Lesbos – po 9 funkcjonariuszy SG. Oprócz tego, w ramach działań prowadzonych na Lesbos, 4 funkcjonariuszy SG przeprowadza rozmowy z imigrantami w celu pozyskania informacji o państwach ich pochodzenia, a 4 funkcjonariuszy SG patroluje wybrzeże wyspy. Niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnych, majowych misji w greckich hotspotach.

źródło: Straż Graniczna

Facebook