Kłótnia o telefon zakończona poderżnięciem gardła

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

17 marca br. dyżurny Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podcięciu gardła 38-letniemu mężczyźnie.

Na miejsce zgłoszenia  skierowano karetkę pogotowia ratunkowego i policyjne patrole. Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie szybko ustalili, że w jednym z mieszkań w Szprotawie doszło do kłótni. Powodem awantury miało być przywłaszczenie telefonu komórkowego, który zaginął 39-letniemu mężczyźnie. W czasie kłótni i szarpaniny pomiędzy szwagrami, doszło do zadania nożem ciosu w szyję. Na miejscu zdarzenia szprotawscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa.
Pokrzywdzony, z raną kłutą szyi, bezpośrednio zagrażającą jego życiu, został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze. Natomiast 39-latek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
19 marca br. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook