Kradł, zamiast ochraniać

źródło: Policja
Łódzcy policjanci zatrzymali ochroniarza, który zamiast strzec powierzonego mu mienia włamał się i okradł jedno ze stoisk znajdujące się pod jego opieką.
14 marca br. do II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zgłosił się właściciel stoiska znajdującego się w jednej z hal targowych na terenie Bałut. Jak oświadczył pokrzywdzony, ktoś włamał się do szuflady w której przechowywał pieniądze, a następnie skradł gotówkę. Oprócz tego z gablot zginęły dwa telefony komórkowe oraz drobne akcesoria.
Po przeanalizowaniu zebranych materiałów oraz zapisu monitoringu funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialnym za to włamanie i kradzież jest 28- letni mieszkaniec Łodzi, który pracował jako ochroniarz w tym budynku. Na nagraniu widać jak mężczyzna wchodzi na teren stoiska, a następnie wychodzi z kieszeniami wypchanymi towarem. Sprawca został zatrzymany, przyznał się do kradzieży i włamania. Jak twierdził ciężka sytuacja materialna zmusiła go do tego czynu. 28-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KWP w Łodzi
Facebook