Napad na sklep spożywczy

źródło: KWP w Opolu

10 marca br. w Kietrzu doszło do rozboju. Kilka minut po godzinie 20:00 do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń, zagroził pracownicy i zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki, uciekł.

Natychmiast po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci z Kietrza. Funkcjonariusze ustalili rysopis mężczyzny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. W tym samym czasie inna grupa policjantów prowadziła poszukiwania za mężczyzną odpowiedzialnym za to przestępstwo.

Efekt

Już po kilku minutach, w ręce kryminalnych wpadł podejrzany o napad mężczyzna, jest nim 24-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o inny rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, który miał miejsce 10 lutego br. w Głubczycach. Wtedy to 24-latek dokonał napadu na sklep, skąd ukradł pieniądze. Według ustaleń śledczych, mężczyzna nie działał sam – pomagał mu w tym o rok starszy kolega.

 

źródło: KWP w Opolu

źródło: KWP w Opolu

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może im grozić nawet do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mieszkańców powiatu głubczyckiego na 3 miesiące.

źródło: KWP w Opolu

Facebook