Obnażony i pobity kijami nad zalewem

źródło: Policja

Sześć osób zatrzymali policjanci w związku z rozbojem, do którego doszło w minioną środę.

Pokrzywdzony został wywieziony swoim samochodem nad zalew w okolicach miasta, gdzie mu grożono. Następnie został obnażony i pobity kijami. Sprawcy zabrali mu kluczyki do wartego 2,5 tys. zł samochodu marki Audi oraz klucze do stancji, z której ukradli laptopa o wartości 500 zł. Żądali również przekazania im określonej kwoty pieniędzy. Mężczyzna obawiając się gróźb ze strony napastników, na zgłoszenie tego przestępstwa zdecydował się dopiero po kilku godzinach.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko zatrzymali osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymani to mieszkańcy Białej Podlaskiej: czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 20 lat. Ponadto w trakcie zatrzymania w etui telefonu 18-latki znaleziono również niewielką ilość marihuany.

Materiały sprawy trafiły już do bialskiej prokuratury, która będzie prowadziła śledztwo. Dzisiaj z zatrzymanymi będą wykonywane czynności procesowe. Po analizie zebranego przez śledczych materiału dowodowego prokurator zadecyduje w jakim charakterze będą przesłuchiwane zatrzymane osoby oraz podejmie decyzje o ewentualnej konieczności zastosowania wobec nich środka zapobiegawczego.

źródło: Policja Lubelska

Facebook