Pobicie ze skutkiem śmiertelnym

źródło: KWP we Wrocławiu

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym 44-letniego mieszkańca Lublina.

Do zdarzenia doszło 21.03 br. przy ulicy Sowińskiego. Policjanci o przestępstwie zostali poinformowani przez lekarza, który oświadczył, że na oddział ratunkowy został przewieziony mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy oraz obrażeniami wewnętrznymi. Doznane urazy wskazywały, że został dotkliwie pobity. W środę mężczyzna zmarł.

Kryminalni szybko wytypowali osoby, które mogły mieć udział w zdarzeniu. W środę zatrzymanych zostało trzech mieszkańców Lublina w wieku 24, 31 i 52 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Według ustaleń policji wszyscy trzej mężczyźni znali pokrzywdzonego. Napadli go i pobili z powodu wcześniejszych nieporozumień.

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Starszy z nich będzie odpowiadał za to przestępstwo w warunkach recydywy. Trzeci z mężczyzn został przesłuchany jako świadek. Sąd na wniosek policjantów z WK KMP Lublin i Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch podejrzanych mężczyzn. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Policja Lubelska

Facebook