Najnowsze

Policja, na ziemię! – czyli wjazd do fabryki w Bydgoszczy

źródło: CBŚP

W wynajętych magazynach jednej z podbydgoskich wsi zorganizowana była fabryka do produkcji nielegalnych papierosów. Policjanci CBŚP z Lublina wraz z policjantami z Bydgoszczy i celnikami weszli do magazynów i zatrzymali 6 obywateli Ukrainy i 3 Polaków. Na miejscu zabezpieczono kompletną linię do produkcji papierosów: maszyny do cięcia, pakowania, foliowania, gilzy, opakowania oraz znaki akcyzowe. Maszyny produkowały w ciągu doby około 600 tys. papierosów.

Zabezpieczono ponad 1.300 tys. papierosów oraz ponad 2 tony tytoniu. Organizatorzy procederu zapewniali bardzo dobre warunki pracy dla zatrudnianych tam osób. Oprócz pomieszczeń do pracy, na miejscu był też w pełni wyposażony pokój socjalny i siłownia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Uszczuplenia Skarbu Państwa szacowane są na 3,5 mln złotych. Sprawę nadzoruje lubelska prokuratura.

 

źródło: CBŚP

Facebook