Policjanci przygotowują się na Przystanek Woodstock

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie, mł. insp. Jarosław Janiak mówił o przygotowaniach do zabezpieczenia tegorocznego Przystanku Woodstock.

Od 14 do 16 lipca 2016 roku w Kostrzynie odbędzie się Przystanek Woodstock. Imprezę będą zabezpieczać lubuscy policjanci wsparci funkcjonariuszami z innych jednostek Polski. Ważną rolę będzie odgrywała także współpraca z innymi służbami. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tysiącom osób, które postanowią przyjechać w połowie lipca do Kostrzyna.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie, mł. insp. Jarosław Janiak podkreślał, że 22. Przystanek Woodstock jest organizowany w nieco innej „rzeczywistości”. Zdarzenia, do jakich doszło chociażby we Francji powodują, że należy intensywnie działać, aby zapewnić bezpieczeństwa i rozpoznać zagrożenia. To właśnie dlatego policjanci współpracują ze służbami, w tym z ABW czy Strażą Graniczną. Policjanci już od kilku tygodni gromadzą i na bieżąco przekazują informacje Wojewodzie Lubuskiemu. Imprezę będzie zabezpieczać, podobnie jak w roku ubiegłym, ponad 1000 funkcjonariuszy.

 

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Facebook