Pomoc dla 8-letniego Piotrusia

źródło: Szkoła Policji w Pile

W Szkole Policji w Pile odbyła się charytatywna akcja na rzecz Piotrusia.
Chłopiec ma zaledwie 8 lat i już walczy z bardzo rzadką chorobą, jaką jest nowotwór oka. Od momentu zdiagnozowania choroby w 2011 r., przeszedł szereg zabiegów i cyklów chemioterapii, w wyniku których zaburzone zostało prawidłowe funkcjonowanie jego małego organizmu. Obecnie znajduje się pod stałą opieką onkologów, ale ujawniające się nowe choroby wymagają rehabilitacji i stałych kontaktów ze specjalistami.
Piotrek jest synem funkcjonariusza Policji, który obecnie przebywa w Szkole Policji w Pile jako słuchacz. Inicjatorami tej szczególnej akcji zorganizowanej dla syna swojego kolegi byli słuchacze plutonu trzeciego kompanii szóstej.

źródło: Szkoła Policji w Pile

źródło: Szkoła Policji w Pile

 

Całe przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Szkoły Policji w Pile oraz Szkolnego Regionu IPA. 17 marca w auli Szkoły odbył się charytatywny koncert, w którym licznie uczestniczyli kadra i słuchacze Szkoły. Swoją obecnością akcję wsparł Zastępca Komendanta insp. Piotr Gaca.

 

źródło: Szkoła Policji w Pile

źródło: Szkoła Policji w Pile

 

Na scenie w poszerzonym składzie wystąpił zespół Avans Blues, wspierany przez słuchaczy. W trakcie koncertu odbyła się licytacja, z której dochód w całości został przekazany na dalsze leczenie Piotrusia. Do akcji włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile, którzy na licytację przekazali „Żarka”, będącego maskotką strażaków, a także zebraną kwotę pieniężną. Zbiórka pieniędzy została również przeprowadzona na terenie Szkoły Policji.
Piotrusiowi można także pomóc, przekazując na jego leczenie 1% swojego podatku. Wystarczy podać numer KRS: 0000039541 z dopiskiem: „145 Piotr Mrówka” w składanym zeznaniu podatkowym za rok 2015.

źródło: Szkoła Policji w Pile

Facebook