Ukradł pieniądze przeznaczone dla biednych dzieci

źródło: KWP w Łodzi
Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwie skarbony z pieniędzmi na dożywianie dzieci z biednych rodzin.
Do przestępstwa doszło 18 marca br. około godziny 13.20 w klasztorze w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Natychmiast po zgłoszeniu sprawy funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Jak się później okazało całe zajście zostało zarejestrowane na monitoringu kościoła. Do świątyni wszedł młody mężczyzna i zaczął kopać nogami oraz uderzać rękoma w dwie metalowe skarbony przytwierdzone do ściany i zabezpieczone zamkami. Następnie z uszkodzonymi przedmiotami wybiegł z budynku i wysypał całą ich zawartość. Zabrał pieniądze porzucając uszkodzone skarbony przed świątynią. Pieniądze zgromadzone w puszkach przeznaczone miały być na dożywianie dzieci z uboższych rodzin na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
źródło: KWP w Łodzi

źródło: KWP w Łodzi

 

Policjanci dokładnie przeanalizowali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Znajomość środowiska przestępczego szybko doprowadziła wywiadowców do mieszkania wytypowanego sprawcy. 19-letni mężczyzna nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. W trakcie zatrzymania był pijany, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. W sobotę usłyszał zarzut.  Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KWP w Łodzi
Facebook