We właściwym miejscu i czasie

źródło: KWP w Katowicach

Sierż. Rafał Kołodziejczyk i post. Damian Podsiadło z Komisariatu Policji III w Sosnowcu uratowali życie 62-letniej mieszkanki Czeladzi.

W poniedziałkowe, świąteczne popołudnie, dwóch policjantów z Komisariatu Policji III w Sosnowcu patrolowało ulice dzielnicy Zagórze. W pewnej chwili zauważyli klęczącą na chodniku kobietę, która pochylała się nad drugą, nieprzytomną osobą. Leżąca na chodniku kobieta w średnim wieku nie dawała oznak życia, nie reagowała na głos, czy dotyk. Policjanci stwierdzili również, że nie oddycha. Rozpoczęli masaż serca i kontynuowali go przez kolejne minuty, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Po kilku minutach wykonywane czynności przyniosły rezultaty. Kobiecie powrócił oddech, co prawda słaby i nieregularny, ale wyraźnie wyczuwalny. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził, że to błyskawiczna i fachowa pomoc policjantów uratowała życie, jak się później okazało, 62-letniej mieszkanki Czeladzi. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie wraca do zdrowia. Policjanci nie widzą niczego niezwykłego w tym, co zrobili. Twierdzą, że najbardziej cieszy ich, że znaleźli się we właściwym miejscu i czasie.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook