Szukał szczęścia w kiosku

źródło: Policja

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem.

12.03 br. około godziny 3:00 w nocy dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację o włamaniu do kiosku. Na ulicę Grunwaldzką został skierowany patrol. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali zgłaszającą.

Z relacji kobiety wynikało, że chwilę wcześniej została powiadomiona przez pracowników ochrony o załączeniu się alarmu w jej sklepie. Po tej informacji natychmiast przyjechała na miejsce, aby sprawdzić, co się stało. Zauważyła, że uszkodzone zostały drzwi wejściowe, więc postanowiła nie wchodzić do środka zanim nie wezwie policjantów.

Funkcjonariusze poprosili właścicielkę o otworzenie drzwi sklepu. Po otwarciu drzwi, nagle ze sklepu wybiegł mężczyzna, który wpadł prosto w ręce policjantów.

Szukał szczęśliwego losu

Okazało się, że 36-latek po włamaniu był cały czas w środku kiosku. Nie wiadomo, czy czytał gazety, czy też rozwiązywał krzyżówki. Wiadomo natomiast, że zatrzymany miał przy sobie skradzione pliki tzw. „zdrapek”, czyli kuponów z grami losowymi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Bydgoszczy

Facebook