14 zarzutów w warunkach recydywy

źródło: KWP w Katowicach

Mikołowscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, zatrzymali 34-latka, który 3.04. 2016 roku zaatakował 56-letniego mężczyznę, a następnie zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze.

W nocy z 2 na 3.04.2016 roku ten sam mężczyzna podpalił kiosk warzywny w Łaziskach Górnych. Spaleniu uległ towar wartości 30 tysięcy złotych. Według ustaleń śledczych tej samej nocy na ulicy Kościuszki w Łaziskach Górnych, mężczyzna włamał się do kilku samochodów. Skradł z nich między innymi laptopa, drukarkę, pieniądze, radioodtwarzacz. Z jednego z samochodów ukradł kierownicę. Samochody miały wybite szyby, uszkodzone wkładki zamków w drzwiach, wyłamane stacyjki, zniszczone poszycie dachu, uszkodzone karoserie i zarysowany lakier. Straty poniesione przez właścicieli uszkodzonych aut oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

 

Podobnych przestępstw sprawca dopuścił się w nocy z 10 na 11 kwietnia 2016 roku na Osiedlu Kościuszki. Podejrzany jest on o włamanie do dwóch sklepów spożywczych, skąd skradł pieniądze oraz wkrętarkę akumulatorową. Ponadto włamał się oraz uszkodził kilkanaście samochodów na terenie osiedla. Łącznie mieszkaniec Katowic uszkodził 13 samochodów.

Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywacza. Prowadzone przez nich czynności przyniosły oczekiwany efekt – sprawca został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał 14 zarzutów. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Dodatkowo czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook