72-latek z perspektywą dożywocia

źródło: KSP

Zarzut zabójstwa usłyszał 72-letni Waldemar W. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 42-letniemu synowi, z którym kilka minut wcześniej pokłócił się, a który sam wcześniej miał go atakować.

Zdarzenie miało miejsce 23.04.br. w godzinach popołudniowych na terenie gminy Radzymin. Policjanci z miejscowego komisariatu kilka minut przed 18:00 zostali powiadomieni o awanturze, do jakiej miało dojść pomiędzy dwoma mężczyznami. Z otrzymanych informacji wynikało, że jeden z nich miał zostać raniony nożem. Na miejscu funkcjonariusze zastali zespół pogotowia ratunkowego udzielający pomocy 42-letniemu mężczyźnie. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej poszkodowany zmarł.

Według ustaleń śledczych, kilka minut wcześniej pomiędzy ojcem i synem doszło do awantury, w trakcie której 72-latek ugodził nożem swojego syna w okolicę nogi. Zatrzymany mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Waldemar W. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa 42-latka. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

źródło: KSP

Facebook