Najnowsze

Antyterroryści na lotnisku

źródło: KWP w Katowicach

Na lotnisko w Pyrzowicach wtargnęła grupa uzbrojonych terrorystów. Napastnicy chcieli uprowadzić samolot. Do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści. Szturmowcy w mundurach śmiertelnie postrzelili trzech napastników i uwolnili zakładników.

 

19.04.br., w Międzynarodowym Porcie Lotniczym ,,Katowice” w Pyrzowicach odbyły się ćwiczenia w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, mające sprawdzić reagowanie oraz współdziałanie policjantów, straży granicznej i służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

W ćwiczeniach uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów garnizonu śląskiego, w tym mundurowi z tarnogórskiej komendy i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach. Z policjantami współdziałali mundurowi ze straży granicznej oraz służby ochrony lotniska.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na katowickie lotnisko wtargnęło trzech napastników z bronią, którzy sterroryzowali osoby przebywające w terminalu C i wzięli je jako swoich zakładników. Ponadto przestępcy zamierzali także uprowadzić samolot. W trakcie działań okazało się, że na lotnisku znajduje się także podejrzany pakunek. Mogły w nim znajdować się materiały wybuchowe.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

Do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, których zadaniem było odbicie zakładników i zapewnienie bezpieczeństwa na lotnisku. Mundurowi wygrodzili i zabezpieczyli specjalne strefy, aby umożliwić sprawny i szybki dojazd innym służbom na miejsce akcji. Szturmowcy w mundurach śmiertelnie postrzelili trzech terrorystów i bezpiecznie wyprowadzili zakładników. Policyjny pirotechnik zabezpieczył podejrzany pakunek, w którym znajdował się ładunek wybuchowy.

 

Podczas ćwiczeń policjanci i inne służby mundurowe miały okazję przećwiczyć działania w sytuacjach kryzysowych, związanych z atakiem terrorystycznym, a także sprawdzili przygotowanie, mobilność i sprawność przekazu informacji, jak również współdziałanie z innymi służbami.

 

źródło: KWP w Katowicach

Facebook