Chciał mieć wolne metodą na bombę

źródło: KSP

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali pracownika jednego z hipermarketów, który w drugim dniu swojej pracy chciał mieć wolne.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca br. Z telefonu komórkowego na numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna i poinformował, że w budynku hipermarketu na terenie dzielnicy Włochy podłożona jest bomba. Policjanci natychmiast podjęli działania. Nie znaleziono żadnego podejrzanego ładunku, ani paczki. Ustaleniem sprawcy telefonicznej informacji natychmiast zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu przy ul. 17 Stycznia. Na ślad mężczyzny wpadli kilka dni temu. Okazało się, że sprawcą fałszywego alarmu bombowego był pracownik hipermarketu, w którym miał być podłożony ładunek wybuchowy.

40-letni Piotr M. został zatrzymany w miejscu pracy i trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjantom tłumaczył, że wpadł na taki pomysł, gdyż chciał mieć wolne w pracy. Mężczyzna usłyszał zarzut za wywołanie fałszywego alarmu i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KSP

Facebook