Gdzie ten mefedron?

źródło: KWP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy otrzymali informację z CBŚP, z której wynikało, że 24-letni podejrzany, jeszcze przed aresztowaniem mógł zakopać narkotyki na terenie swojej posesji.

Kryminalni udali się do powiatu lipnowskiego, zabierając psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków oraz georadar. Policjanci wykopali ponad 140g prawdopodobnie mefedronu, niewielkie ilości tzw. dopalaczy o nazwie „ Kokolino Cherry”. Oprócz tego znaleźli ponad 300 sztuk amunicji, która będzie badana przez biegłego z dziedziny balistyki.
Zabezpieczone substancje trafiły na badania do policyjnego laboratorium. Przebywający ciągle w areszcie 24-latek usłyszy kolejne zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

źródło: KWP Bydgoszcz

źródło: KWP Bydgoszcz

 

Narkotykowe żniwa

W styczniu br. rypińscy policjanci i kryminalni z KWP w Bydgoszczy zlikwidowali nielegalną plantacje konopi na terenie powiatu rypińskiego. Plantacja urządzona była w budynku gospodarczym w powiecie rypińskim. Zabezpieczyli wówczas 184 krzewy konopi indyjskich z widocznym kwiatostanem, około 3 kg marihuany,  33 litry nielegalnie wytworzonego alkoholu etylowego oraz 200-litrowe beczki z fermentującą cieczą tzw. zacierem. Zabezpieczono również urządzenia służące do wyrabiania alkoholu.

źródło: KWP Bydgoszcz

źródło: KWP Bydgoszcz

 

Kolejne miejsce

Na terenie powiatu lipnowskiego policjanci zabezpieczyli ponad kilogram mefedronu, tabletki w ilości 1287 sztuk, 0,5 kg marihuany oraz trzy jednostki broni i 47 sztuki amunicji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn wieku 38 i 24 lata oraz kobietę w wieku 35 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz  wytwarzania środków odurzających. Wobec dwóch zatrzymanych prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie, natomiast wobec kobiety zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

I jeszcze jedno

W połowie lutego br. policjanci weszli na teren jednej z posesji w powiecie lipnowskim. Znaleźli plantację konopi urządzoną w stodole. Rośliny rosły pod specjalnymi namiotami w warunkach sprzyjających ich szybkiemu wzrostowi. Uprawa była odpowiednio naświetlana, nawadniana i wentylowana. Zabezpieczono łącznie 67 sztuk roślin konopi w różnych fazach wzrostu i specjalistyczny sprzęt służący do uprawy. Zatrzymano 32-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Oboje usłyszeli już zarzut dotyczący nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi z przeznaczeniem do obrotu.

źródło: KWP Bydgoszcz

Facebook