Kradzione maszyny sprzedawali polskim rolnikom

źródło: CBŚP

Policjanci CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami KWP Poznań zatrzymali 20 ciągników rolniczych, ładowarek, kombajnów do warzyw, ciągników siodłowych, naczep i przyczep wartości co najmniej 4,5 mln złotych. Maszyny były skradzione w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Zatrzymano 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy skradziony na zachodzie sprzęt sprzedawali polskim rolnikom. Kilka osób zostało zatrzymanych przez policjantów CBŚP i poznańskiej komendy „na gorącym uczynku” – byli w trakcie rozładowywania trzech traktorów, skradzionych kilka dni wcześniej u naszych zachodnich sąsiadów.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

Biegły mechanoskop wykazał ślady ingerencji w pola numerowe ujawnionych maszyn, co wskazuje na fakt, że zatrzymane maszyny i urządzenia były prawdopodobnie kradzione.

 

Działania policji prowadzone były na obszarze całego kraju. Zatrzymanym podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw, paserstw  i fałszerstw. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Podejrzani popełniając opisane przestępstwa czynili sobie z nich stałe źródło dochodu. Wobec siedmiu osób sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy  miesiące.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

W realizacji sprawy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach brało udział ponad 100 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i innych jednostek Policji województwa wielkopolskiego.

 

źródło: CBŚP

Facebook