Międzynarodowe Zawody Kynologiczne

źródło: KWP we Wrocławiu

Zatrzymanie osoby z bronią, tropienie przestępcy w otwartym terenie oraz odpieranie agresywnego tłumu. To tylko niektóre z wielu ćwiczeń, które realizowali policjanci ze swoimi psami służbowymi podczas tegorocznych Międzynarodowych Zawodów Kynologicznych w Pardubicach.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne to  doskonała możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w zakresie współpracy oraz realizacji zadań służbowych wspólnie z psami. Do Pardubic zostali zaproszeni funkcjonariusze z Czech, Słowacji, Niemiec oraz z Polski, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego przewodnika psa służbowego.

 

źródło: KWP we Wrocławiu

źródło: KWP we Wrocławiu

W specjalnie przygotowanych konkurencjach uczestniczyło kilkunastu najlepszych policjantów ze swoimi psami służbowymi. Zadania, które mieli do realizacji były bardzo różne – tropienie przestępcy w otwartym terenie, pościg i zatrzymanie osoby z bronią, obrona policjanta przed atakiem niebezpiecznego przestępcy, a także odpieranie agresywnego tłumu oraz szukanie osoby ukrywającej się w pomieszczeniach zamkniętych.

źródło: KWP we Wrocławiu

źródło: KWP we Wrocławiu

 

Przewodnicy i ich psy oceniani byli również za wyszkolenie techniczne, posłuszeństwo zwierząt oraz pokonywanie naturalnych przeszkód w terenie. Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się sierż. Paweł Rębisz reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jaworze, który wraz ze swoim owczarkiem niemieckim Gabajorem, w kategorii przewodników międzynarodowych zajął wysokie III miejsce.

 

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook