Szkolenia przed obchodami rocznicy Chrztu Polski

źródło: KWP w Poznaniu

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w szkoleniu praktycznym na INEA Stadionie w Poznaniu.

31 marca br. na Inea Stadionie w Poznaniu odbyło się szkolenie praktyczne policjantów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu i Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, w tym policyjnych jeźdźców z Ogniwa Konnego oraz przewodników psów.

 

Szkolenie obyło się w formie ćwiczeń praktycznych, a zorganizowane zostało w związku z przygotowaniami do zabezpieczenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, które w Poznaniu odbędą się 15 i 16 kwietnia br.

Celem szkolenia było doskonalenie współpracy służb w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych, w tym zagrożenia terrorystycznego, a także doskonalenie procedur wymiany informacji pomiędzy pracującymi razem służbami.

źródło: KWP w Poznaniu

źródło: KWP w Poznaniu

 

Policjanci wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania Policji.

źródło: KWP w Poznaniu

źródło: KWP w Poznaniu

 

Po ćwiczeniach policjantów, szkolenie na stadionie rozpoczęli funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni.

 

źródło: KWP w Poznaniu

Facebook