Najnowsze

Jak wyciągnąć cudzą kasę z bankomatu?

źródło: KSP

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. 43-letni obywatel Rumunii wpadł na gorącym uczynku w chwili, gdy próbował zdemontować nakładkę z „shuttera” i zabrać pieniądze.

43-latek wpadł w zaplanowaną i przeprowadzoną zasadzkę stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Wieczorem obywatel Rumunii przyszedł do jednego z banków i wszedł do strefy, w której znajdował się bankomat. Mężczyzna próbował zdemontować specjalną nakładkę, do której przyklejały się banknoty wypłacane przez klientów. Do akcji wkroczyli policjanci, na widok których 43-latek próbował ratować się ucieczką. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Na miejscu policjanci zabezpieczyli „klejowe pułapki”, które podejrzany montował na terenie Warszawy w shutterach bankomatów różnych banków. Według ustaleń funkcjonariuszy, 43-latek mógł działać w ten sposób od ponad roku, dokonując zaboru ponad 45 tys. zł. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty.

 

źródło: KSP

Facebook