Zrzut nielegalnych papierosów

źródło: Nadbużański OSG

W nocy z 5 na 6 kwietnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili przemycone zza wschodniej granicy papierosy o wartości ponad 330 tys. zł.

Funkcjonariusze z III Wydziału Lotniczego Straży Granicznej z siedzibą w Chełmie wykonywali lot patrolowy śmigłowcem PZL-Kania nad granicą z Ukrainą. Krótko po północy służba dyżurna przekazała pilotom informację, że na wysokości miejscowości Zawadówka zauważono latający obiekt, przemieszczający się od strony ukraińskiej w kierunku zachodnim. Załoga śmigłowca natychmiast zmieniła kurs. Po chwili funkcjonariusze SG spostrzegli dwupłatowy samolot. Obiekt zniżał lot, wykonując charakterystyczne kręgi, a spod jego skrzydeł wysypywały się przedmioty przypominające kartonowe pudła. Po zakończeniu zrzutu „intruz” oddalił się w kierunku, z którego przybył.

źródło: Nadbużański OSG

źródło: Nadbużański OSG

 

Piloci śmigłowca Straży Granicznej oświetlili reflektorem teren, na który spadły pakunki, aby go zabezpieczyć i odstraszyć potencjalnych odbiorców towaru. Jednocześnie światłami śmigłowca naprowadzali patrole naziemne na miejsce zdarzenia. Przybyli we wskazany rejon funkcjonariusze SG zabezpieczyli obszar. Kartonowe pudła spadły nie tylko na ziemię, znajdowały się w gęstych zaroślach, część z nich była wysoko zaczepiona o gałęzie drzew.

źródło: Nadbużański OSG

źródło: Nadbużański OSG

 

Kartony wypełnione były papierosami bez polskich znaków akcyzy. Po dokładnym przeszukaniu terenu funkcjonariusze SG odnaleźli 50 pudeł, w których łącznie znajdowało się 25 000 paczek papierosów. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 330 tys. zł. W sprawie wszczęto dochodzenie. Trwa ustalanie organizatorów przerzutu i odbiorców przesyłki.

 

źródło: KGSG

Facebook