Papierosy w walcach łąkowych

źródło: Nadodrzański OSG

7 maja funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG i Służby Celnej ujawnili prawie 600 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar wyceniono na 400 tys. zł.

Na drodze krajowej nr 2 funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku i polsko-niemiecki patrol ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo. Według dokumentacji ciężarówka przewoziła do Wielkiej Brytanii m.in. dwa walce łąkowe o wymiarach około 3 m długości i 1,5 m średnicy każdy.

źródło: Nadodrzański OSG

źródło: Nadodrzański OSG

Ciężarówkę konwojowano do terminala towarowych odpraw celnych w Świecku, gdzie pojazd przeszedł szczegółową kontrolę. Ze względu na to, iż potrzebny był specjalistyczny sprzęt, do pomocy wezwano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. W obu walcach było prawie 3 tys. pakietów papierosów różnych marek. Funkcjonariusze przesłuchali kierowcę ciężarówki, obywatela Polski. Mężczyzna twierdził, że nic nie wiedział o przemycie ukrytym w przewożonym przez niego ładunku.

Papierosy oraz służące do przemytu walce zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celnej z IC w Rzepinie, którzy prowadzą również postępowanie przygotowawcze w sprawie wewnątrzwspólnotowego przewozu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

źródło: KGSG

Facebook