Bohaterowie z Zakładu Karnego w Koszalinie

źródło: Służba Więzienna, por. Sebastian Rygiel

22.05.br. st. kpr. Paweł Moskwa starszy strażnik działu ochrony, w czasie wolnym od służby podczas wieczornego spaceru ok. godziny 22 udzielił pomocy kobiecie napadniętej przez nieznaną jej osobę. Funkcjonariusz zareagował na dobiegające z zakrzewień krzyki kobiety. Jak się okazało, wzywająca pomocy kobieta została napadnięta i okradziona. Po interwencji funkcjonariusza napastnik uciekł z miejsca zdarzenia wyrzucając po drodze zawartość damskiej torebki. Funkcjonariusz udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy, wezwał policję i pogotowie ratunkowe, gdyż kobieta doznała złamania palca ręki i rozcięcia łuku brwiowego. Pozbierał wszystkie rzeczy porozrzucane przez napastnika i przekazał je poszkodowanej. 6.06 poszkodowana kobieta złożyła podziękowania na ręce Dyrektora Okręgowego SW w Koszalinie za udzieloną jej pomoc w czasie napadu.
Równie bohaterską postawą wykazał się mł. chor. Krzysztof Jankowski starszy oddziałowy działu ochrony, który 30.05.br. w czasie wolnym od służby uratował półtorarocznego chłopca. Wózek w którym spało dziecko zaczął niebezpiecznie odjeżdżać w kierunku jezdni wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Matka chłopca podczas spaceru z dzieckiem i psem zablokowała wózek i skupiła swoją uwagę na spacerującym z nimi psie. Jednak zabezpieczenie nie było skuteczne. Funkcjonariusz widząc samowolnie jadący wózek i nadjeżdżający w jego kierunku samochód, zeskoczył z roweru i w ostatnim momencie chwycił wózek zapobiegając tym samym potrąceniu przez zbliżający się samochód. W wyniku tej interwencji funkcjonariusz doznał obrażeń w postaci złamania żebra. W dniu 22.06 matka uratowanego chłopca złożyła podziękowania na ręce Dyrektora Zakładu Karnego w Koszalinie za wzorową i godną naśladowania postawę funkcjonariusza.
Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie ppłk Piotr Warenik wyróżnił obu funkcjonariuszy krótkoterminowym urlopem. Podziękował im także za okazaną odwagę, właściwą reakcję i postawę.

źródło: Służba Więzienna

Facebook