Kogo jeszcze oszukał „technik kablówki”

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

2.06.br. przed godziną 22 na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu zatrzymano Romana P. Mężczyzna wrócił do 81-letniej kobiety, którą trzy dni wcześniej oszukał na 400 zł. Po co wrócił? Po kolejne pieniądze, oferując tym razem usługi internetowe. Policjantów zaalarmowali czujni sąsiedzi staruszki, którzy zauważyli podejrzanego mężczyznę na klatce schodowej. Pomogła w tym publikacja ostrzeżenia w mediach. 32-letni mieszkaniec Gdyni jeździł po całej Polsce i oferował usługi telewizji kablowej oraz Internet. Doświadczenie w zdobywaniu klientów miał bogate, gdyż wcześniej faktycznie pracował jako przedstawiciel jednej ze znanych firm świadczących takie usługi.

Według ustaleń śledczych w maju dopuścił się 8 oszustw na elblążanach. Mężczyzna był wyjątkowo aktywny, działał na terenie całej Polski. Notowany od morza aż po Tatry. Wpadł na terenie Elbląga, przy czym twierdził, iż nie spodziewał się zatrzymania. Jego łupem mogło paść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Między innymi podał, że jedną rodzinę oszukał na 30 tys. zł. Pokrzywdzona 81-latka rozpoznała oszusta. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Jeżeli ktoś z Państwa został w podobny sposób oszukany, proszony jest o kontakt z policjantem pod numerem telefonu – 55 230 16 20.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook