Likwidacja linii produkcyjnej 4-CMC

źródło: KSP

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz wydziału realizacyjnego KSP zlikwidowali w powiecie garwolińskim linię produkcyjną substancji psychoaktywnej w postaci 4-CMC.

16.06.br. około południa funkcjonariusze weszli na jedną z posesji w powiecie garwolińskim. Na miejscu odkryli linię produkcyjną, składająca się między innymi z kolb szklanych, szkła laboratoryjnego, czasz grzewczych służących do produkcji tzw. dopalaczy. Zabezpieczyli odczynniki chemiczne potrzebne do produkcji. Łącznie zabezpieczono prawie 8 kg gotowego produktu o czarnorynkowej wartości około 480 tysięcy złotych oraz znaczną ilość substancji chemicznych służących do jego wytwarzania.

źródło: KSP

źródło: KSP

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 23, 26, 29 i 35 lat, a następnie przewieziono do Komendy Stołecznej Policji. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z ich udziałem przedstawiono im zarzuty z art. 165 § 1 pkt. 2 kk., który mówi o tym, że kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KSP

źródło: KSP

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez stołeczny wydział do walki z przestępczością narkotykową pod nadzorem prokuratury rejonowej w Garwolinie. Dzięki tej współpracy możliwe było zlikwidowanie linii produkcyjnej dopalaczy. To już trzecie laboratorium wytwarzające środki odurzające zlikwidowane przez stołecznych policjantów od początku tego roku.

źródło: KSP

Facebook