Najlepszy patrol z zachodniopomorskiego

źródło: KWP w Szczecinie

Sierż. Dawid Kubacki i post. Daniel Machczyński z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zwyciężyli w Finale Eliminacji Wojewódzkich XIV Edycji Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Przez dwa dni policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego oraz Oddział Prewencji KWP w Szczecinie rywalizowali o miano policyjnego patrolu roku. W finale eliminacji wojewódzkich udział wzięły 23 patrole.

źródło: KWP w Szczecinie

źródło: KWP w Szczecinie

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo – interwencyjną. Funkcjonariusze poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
W trakcie zawodów rozegrano kilka konkurencji. Sprawdzian wiedzy zawodowej, strzelanie sytuacyjne, sprawdzian sprawności fizycznej i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Tylko jedna z  konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) – pozostałe były konkurencjami praktycznymi, zbliżonymi do realiów służby patrolowej.

źródło: KWP w Szczecinie

źródło: KWP w Szczecinie

II miejsce zajęli sierż. Adam Bujak i post. Artur Celebudzki z KPP w Gryfinie, natomiast III miejsce st. sierż Paweł Tomaszewski i post. Tomasz Kasza z KPP w Sławnie.

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą garnizon w finale ogólnopolskim zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się już we wrześniu tego roku.

źródło: KWP w Szczecinie

Facebook