Plantatorzy pójdą siedzieć

źródło: KWP Poznań

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu od pewnego czasu pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i wprowadzaniem narkotyków do obrotu. Członkowie grupy sprzedawali marihuanę w Poznaniu, przede wszystkim w rejonie Nowego Miasta.

14 czerwca br. policjanci weszli do ukrytego w lesie domu i budynku gospodarczego w powiecie grodziskim, gdzie odkryli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Pracowało przy niej trzech mężczyzn w wieku od 38 do 42 lat. Zaskoczeni mężczyźni zostali zatrzymani w momencie, gdy wyjeżdżali z terenu posesji. W budynku mieszkalnym i gospodarczym śledczy znaleźli ponad 1400 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczyli kompletną infrastrukturę, w tym lampy, szafy, wentylatory, wyciągi, służące do uprawy konopi indyjskich.

źródło: KWP Poznań

źródło: KWP Poznań

Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. Pecha miał 40-latek, u którego mundurowi odkryli kolejną uprawę konopi. Zabezpieczono 272 sztuki roślin oraz wyposażenie pomieszczeń zaadaptowanych w celu rozwijania istniejącej uprawy. Natomiast u 42-letniego mężczyzny,  policjanci zabezpieczyli opakowanie foliowe wypełnione białym proszkiem. Jak się później okazało, była to amfetamina. To nie koniec odkryć, policjanci sprawdzili jeszcze kompleks zabudowań i szklarni w podpoznańskich Chybach. Jeden z budynków gospodarczych zaadaptowany został do uprawy konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 400 krzewów konopi indyjskich. Odkryli również cały wachlarz narkotyków – 450 gramów marihuany, 65 tabletek ekstazy, amfetaminę oraz kokainę.

źródło: KWP Poznań

źródło: KWP Poznań

Podsumowując, łącznie z trzech odkrytych nielegalnych plantacji policjanci zabezpieczyli ponad 2 tys. krzewów konopi indyjskich, z których można by wyprodukować 44 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto. Podejrzani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za uprawę i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat. Za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy dwóm z zatrzymanych grozi jednak podwyższenie wymiaru kary.

źródło: KWP Poznań

Facebook