Ścigany 2016

Źródło: KPP w Strzelinie

Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Zakładu Karnego, Straży Pożarnej i służbami medycznymi w Strzelinie przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Ścigany 2016”. Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie Strzelina.

Scenariusz ćwiczeń

Na terenie Zakładu Karnego w Strzelinie w pomieszczeniach pralni dwóch skazanych pracujących podczas prania wyrobów włókienniczych rozszczelnił się pojemnik z chemicznym preparatem. Dwóch skazanych doznało oparzeń ciała. Na miejsce wezwano Straż Pożarną celem zneutralizowania substancji oraz pogotowie ratunkowe celem przetransportowania poparzonych skazanych do Strzelińskiego Centrum Medycznego.

Podczas konwoju karetką jednego ze skazanych na parkingu placówki medycznej konwojowany dokonuje obezwładnienia i sterroryzowania ostrym narzędziem kierowcy karetki oraz funkcjonariusza zakładu karnego. Skazany ucieka.

Źródło: KPP w Strzelinie

Źródło: KPP w Strzelinie

 

W tym czasie dyżurny Policji organizuje działania pościgowe za uprowadzoną karetką pogotowia. Policjanci podejmują pościg za pojazdem medycznym gdzie na ul. Kazimierza Wielkiego zostaje wystawiony posterunek blokadowy. Karetka zostaje zatrzymana, natomiast porywacz w wyniku postrzału z broni palnej zostaje ranny. Po udzieleniu pomocy medycznej zostaje przewieziony do Strzelińskiego Centrum Medycznego w celu opatrzenia ran.

Źródło: KPP w Strzelinie

Źródło: KPP w Strzelinie

 

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz doskonalenie kadry kierowniczej w organizacji i kierowaniu podległymi funkcjonariuszami, doskonaleniu koordynacji, procedur i algorytmów postępowań w takich przypadkach.

Źródło: KPP w Strzelinie

Facebook