Sensei i Aikido, czyli sztuka walki dla gliniarzy

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w wyjątkowych warsztatach. Sensei Marek Jezierski pokazał wiele technik samoobrony, które mogą być wykorzystane podczas pracy w Policji. W pokazach sztuki walki brali też udział przedstawiciele Słupskiej Sekcji Aikido Łukasz Kołtun – 1 dan i wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Stanisław Figielski.

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Słuchacze mogli wspólnie z mistrzem trenować poszczególne elementy i techniki aikido. Ćwiczenia były doskonałym uzupełnieniem zajęć programowych z taktyki i techniki interwencji, w czasie których młodzi policjanci uczą się, w jaki sposób obezwładnić osobę agresywną i niebezpieczną.

Mundurowi doskonalili swoje umiejętności w zakresie obrony przed atakiem nożem, techniki obrony atakowanej osoby, techniki obrony przed uderzeniami ręką i kopnięciami nogą. Sensei Marek Jezierski odniósł się do ostatnich wydarzeń, w których policjanci narażeni byli na atak nożem podczas przeprowadzania interwencji. Część zajęć poświęcona była właśnie temu aspektowi, czyli jak obezwładnić napastnika i odebrać mu niebezpieczne narzędzie.

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook