Zaatakował 13-latkę i zaciągnął w zarośla.

źródło: KWP w Bydgoszczy

W ubiegłym tygodniu około godz. 21:00, w rejonie jednego ze sklepów  w Lipnie mężczyzna chwycił na ręce dziewczynkę i zaniósł w pobliskie zarośla, skąd zaczęły dochodzi krzyki zaatakowanego dziecka. Świadek zdarzenia  wraz ze swoim znajomym ruszyli na pomoc dziewczynce. Napastnik, widząc mężczyzn, pozostawił dziecko i uciekł. Niedługo jednak pozostał bezkarny, kilka minut później wpadł w ręce jednego z poszukujących go patroli. Policjanci bardzo dobrze orientując się w tym terenie, namierzyli uciekiniera dzięki rysopisowi, podanemu przez świadków zdarzenia. Zatrzymany, 29-letni mieszkaniec Lipna, trafił za kraty policyjnego aresztu. Okazało się, że był on pod działaniem prawie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna doskonale jest znany funkcjonariuszom, w przeszłości notowany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator, nadzorujący śledztwo w tej sprawie, na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, przedstawił zatrzymanemu zarzut doprowadzenia 13-latki do poddania się innej czynności seksualnej. Decyzją sądu podejrzany 29-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na podkreślenie zasługuje wzorowa i godna naśladowania reakcja dwóch mieszkańców Lipna, którzy nie pozostali obojętni, będąc świadkami czyjejś krzywdy.

źródło: KWP w Bydgoszczy

Facebook