Zmiana kierownictwa w starogardzkiej komendzie

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

1.06.br. o godzinie 12:00 w starogardzkiej komendzie policji odbyła się uroczystość związana z powołaniem nowego kierownictwa jednostki. Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewy Pachury rozkaz personalny odebrał mł. insp. Bogusław Ziemba, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. Podczas tej samej uroczystości rozkaz o powołaniu na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał podinsp. Piotr Wiśniewski.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

mł. insp. Bogusław Ziemba służbę w Policji pełni od 01 września 1993 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie, skąd 1997 roku został przeniesiony do pełnienia dalszej służby w starogardzkiej komendzie. Od 2002 do 2006 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. Zaś od 15 kwietnia 2006 roku został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim, gdzie pełnił służbę do lutego 2016 roku. Od 15 lutego br. do chwili obecnej pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim – podinsp. Piotr Wiśniewski swoją karierę w policji rozpoczął na początku października 1991 roku w Gdańsku służąc jako funkcjonariusz ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowy, a następnie starszy policjant referatu dochodzeniowo-śledczego. Na początku lutego 1996 roku został przeniesiony do pełnienia dalszej służby w starogardzkiej komendzie, gdzie przez następne lata zajmował się kolejno ściganiem przestępczości gospodarczej, techniką kryminalistyczną, bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz przestępczością wśród nieletnich. Od 01.06.2008 roku był Komendantem Komisariatu Policji w Gniewie. W kwietniu br. powierzono mu obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

Przybyli na uroczystość zaproszeni goście życzyli nowym komendantom owocnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu starogardzkiego.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Facebook