Dzielnicowa z Gliwic uratowała życie maltretowanej kobiecie

Foto: Katarzyna Łopuszańska; Apalacik

„Uratowała życie kobiecie” – tak o dzielnicowej z Gliwic, młodszej aspirant Michalinie Labusek, powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia nagród w Warszawie. Policjantka znalazła się wśród pięciorga laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”. Do plebiscytu zgłoszono aż 83 kandydatury.

Kandydatury funkcjonariuszy zgłaszali ludzie, którym policjanci pomogli, gdy doświadczali przemocy w rodzinie. Nominacja jest formą podziękowania i wyrażeniem wdzięczności za okazane serce.
Kandydaturę mł. asp. Michaliny Labusek, zgłosiła mieszkanka gliwiczanka, która przez wiele lat doświadczała przemocy fizycznej oraz psychicznej ze strony własnego męża. Dzielnicowa z III Komisariatu Policji w Gliwicach zainteresowała się problemem kobiety i zrobiła wszystko, by uwolnić ją od prześladowcy. W efekcie sprawca został ukarany prawomocnie przez sąd, zaś poszkodowana zaczęła nowe życie. Wdzięczna mieszkanka Gliwic w uzasadnieniu nominacji, tak napisała o dzielnicowej z „trójki”: „Okazała mi duże wsparcie psychiczne, kiedy inni traktowali mnie jak osobę psychicznie chorą. Przekonała mnie, że warto żyć i trzeba walczyć o swoje. (…)

źródło: Policja Śląska

Facebook