Międzynarodowa siatka pedofilów – CBŚP szuka pokrzywdzonych

Policjanci CBŚP z Poznania zajmujący się cyberprzestępczością wytropili zachowania pedofilskie w Internecie. Trafili na międzynarodową siatkę osób, które zajmowały się utrwalaniem i rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej w sieci. W niespełna 2 lata funkcjonariusze ustalili internetowe powiązania ponad 750 osób. Zatrzymano 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. Są to mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii.

Pierwsze zatrzymania odbyły się we wrześniu i listopadzie 2014 r. Wówczas policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, drugi z nich należał do międzynarodowej siatki pedofilskiej.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

W 2015 roku zatrzymano kolejnych 12 osób. Jednym  z zatrzymanych był nieletni – jego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. Dwóch Polaków przebywających za granicą policjanci zatrzymali na przełomie i początku tego roku, kiedy to odwiedzali swoich bliskich.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec nieletniego sąd rodzinny zastosował środek poprawczy. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledztwo nadzorowane jest przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Przewidywane są kolejne zatrzymania.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

Celem prowadzonego postępowania jest ustalenie kolejnych pokrzywdzonych. Z uwagi na to sąd zezwolił na rozpowszechnianie wiadomości i wizerunków podejrzanych bez szkody dla prowadzonego postępowania w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, telewizji lokalnej, ogólnopolskiej oraz stronie internetowej KWP Poznań i CBŚP.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

Wszyscy, którzy posiadają informacje na temat osób, których wizerunki zostały opublikowane proszeni są o kontakt z poznańskim zarządem CBŚP pod nr telefonu: 61 841-54-50 lub osobiście w siedzibie przy ul. Kochanowskiego 3 w Poznaniu.

źródło: CBŚP

Facebook