Mobilny oszust został zatrzymany

źródło: Policja Śląska

Poszukiwany za oszustwa ENA, czterema listami gończymi i trzydziestoma ośmioma innymi podstawami poszukiwawczymi mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z katowickiej „dwójki”. 30-letni mieszkaniec Małopolski znany był policjantom w wielu jednostkach na terenie całego kraju, między innymi w Wadowicach, Katowicach, Krakowie, Warszawie i w Łodzi. Prowadzone były przeciwko niemu liczne postępowania za oszustwa.

Mężczyzna był poszukiwany listami gończymi w celu osadzenia w zakładzie karnym. Od dwóch lat był nieuchwytny, ponieważ bardzo często zmieniał miejsce pobytu. Doskonale zdawał sobie sprawę, że ma wiele spraw na sumieniu i dlatego przemieszczał się po Polsce. Oszukiwał ludzi poprzez prowadzenie fikcyjnych transakcji kupna – sprzedaży na aukcjach internetowych. Posługiwał się przy tym często podstawionymi osobami, których dane pomagały mu zmylić trop.

Oszusta namierzyli policjanci z Komisariatu II. Kryminalni otrzymali informację, że poszukiwany wynajmuje mieszkanie na ulicy Ścigały.  30-latek został zatrzymany i zgodnie z sądowymi postanowieniami trafił do aresztu śledczego. Za liczne oszustwa grozi mu ośmioletni pobyt w więzieniu.

źródło: Policja Śląska

Facebook