Najlepszy funkcjonariusz ruchu drogowego na Opolszczyźnie

źródło: KWP Opole / KGP

Tegorocznym zwycięzcą XXIX Edycji Konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego” okazał się mł. asp. Damian Smoliński z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

W finale uczestniczyło 11 policjantów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie konkursu. Każdą komendę reprezentował jeden funkcjonariusz. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w konkurencjach finałowych.

źródło: KWP Opole / KGP

źródło: KWP Opole / KGP

Policjanci rywalizowali w takich dziedzinach jak strzelanie, udzielanie pierwszej pomocy, kierowanie ruchem na skrzyżowaniu, test wiedzy oraz jazda samochodem i motocyklem po specjalnym torze. Dwaj policjanci z województwa opolskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów będą reprezentować garnizon podczas finału krajowego w Białymstoku. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Dariusz Szelwicki pogratulował policjantom osiągniętych wyników.

Drugie miejsce zajął sierż. szt. Krzysztof Kinel  z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich natomiast na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Sławomir Płaza z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

źródło: KWP Opole / KGP

Facebook